اخبار و مقالات

کاربرد مواد شیمیایی

کاربرد مواد شیمیایی در صنعت بسیار پر اهمیت می باشد، زیرا پایه ی مواد پایه در هر صنعتی مواد شیمیایی وابسته  با آن صنعت است. این امر سبب می شود، در این مطلب به بررسی کاربرد مواد شیمیایی  و انواع مواد شیمیایی می پردازیم. در واقع مواد شیمیایی به این شکل است که هر ماده از مخلوط چند عنصر شیمیایی به دست آمده و نوع ماده به دست آمده بنا بر میزان عناصر مصرفی،متغیر امی باشد. وجود مواد شیمیایی در زندگی انسان ها  به زمان خیلی قدیم برمی گردد. موادی که به شکل طبیعی از کوه و معادن به دست می آید و یا عناصر فلزی و آلیاژها جزو ابتدایی ترین مواد خام طبیعی هستند که برای استفاده در صنعت های مختلف به کار می رفتند. از جمله مس، آهن، طلا، نقره، قلع، فولاد و چدن از مهم ترین ها می باشند. اما گروهی دیگر از مواد شیمیایی به شکل ترکیب شده در طبیعت پیدا می شدند. شرکت پرگاس شیمی راشین در زمینه خرید و فروش مواد شیمیایی فعالیت می نماید.

کاربرد مواد شیمیایی

همه مواد شیمیایی صنعتی که در حال حاضر از آن استفاده می کنیم. شامل اتم های جدول تناوبی می شوند. این موادبه دسته های مختلفی تقسیم می شوند. هر ماده شیمیایی دارای خواص فیزیکی و شیمیایی خاص خودش می باشد. که آن را منحصر به فرد نموده است. در ادامه مطلب به کاربرد انواع مواد شیمیایی می پردازیم:

صنعت کاشی و سرامیک از جمله صنایع پر اهمیت ایران سرامیک و کاشی است و می تواند نیازهای بخش ساخت و ساز را برطرف نماید. برای ساخت کاشی و سرامیک از مواد شیمیایی مانند  اکسیدهای آلومینیوم، نیتریدها و کربید سیلیسیوم، ترکیبات سیلیس و ترکیبات فلزات واسطه استفاده می گردد. ماده ای که باعث مقومت آن در برابر حرارت بالامی شود سیلیس است.

صنعت لاستیک، پلاستیک و پلیمر:   محصولات پلیمری ساخته شده از یک سری  واکنش ها، انواع پلی اتیلن که در تولید انواع محصولات پلاستیکی مانند ظروف بسته بندی مواد غذایی، مخازن، لوله و اتصالات، فیلم پلی اتیلن و ...استفاده می شود.
پلیمرها از زنجیره های بلند کربن تشکیل می شوند و تعداد کربن، طول زنجیره و تعداد شاخه های فرعی با گروه های سبب به وجود آمدن  خواصی در یک ماده پلیمری می گردد. برای مثال، کاربرد پی وی سی با کاربرد پلی اتیلن و یا نایلون ها با یکدیگر مختلف هستند.
انواع لاستیک از مواد شیمیایی نرم کننده ها و افزودنی ها، پایدارکننده ها، دوده کربن و ... ساخته می شود. مقاومت لاستیک ها به دلیل وجود این مواد شیمیایی هستند.

صنایع آبکاری و ریخته گرینمک های معدنی باعث تفاوت در مواد شیمیایی است، موادی مانند استات مس، استات روی، اکسید منیزیم، اسید سولفامیک، اکسید نیکل، سولفات آهن، دی کرومات آلومینیوم، کربنات روی، کلرید آهن، نیترات آهن در صنعت آبکاری و ریخته گری استفاده می شود. شرکت پرگاس شیمی راشین با بیش از 25 سال سابقه با هدف رفاه و آسایش مصرف کنندگان خرید اینترنتی مواد شیمیایی را جز خدمات خود قرار داده است.

کاربرد مواد شیمیایی در صنعت بسیار پر اهمیت می باشد، زیرا پایه ی مواد پایه در هر صنعتی مواد شیمیایی وابسته  با آن صنعت است. این امر سبب می شود، در این مطلب به بررسی کاربرد مواد شیمیایی  و انواع مواد شیمیایی می پردازیم.

 

عضویت در خبر نامه

مطالب - مجموعه

درباره ما

شرکت پرگاس شیمی راشین با بیش از 25 سال سابقه از ابتدا با هدف گرفتن بازارهاي رقابتي گام در مسير گذاشته بود توانست شركت ها و كارخانجات بزرگ ايران را در حيطه تصرف خود در آورد.

تماس با ما

تهران : شریعتی , تقاطع میر داماد , کوچه بیان , پلاک 23 , طبقه 5 , واحد 15

تلفن : 22890920 _ 22893178 22894374 _22895823 _22895829 22843226 _22843407

فكس : 22860835

همراه : 09121005904 _ 09123068089

ايميل : Pshr.co94@gmail.com

نقشه شرکت